Pasta Knoflook
Binnen een half uur op tafel.
Wat je er in doet:
- Verse pasta
- Biologische knoflook
- Griekse olijfolie
- Verse peterselie
- Pijnboompitten
- Vers gemalen peper
- Parmezaanse kaas

Hak minimaal 5 tenen knoflook superfijn.
Zet een flinke koekenpan op het vuur en strooi daar een laag pijnboompitten in. Rooster ze langzaam op laag vuur. Af en toe omgooien.
Kook water.
Olijfolie in een koekenpan samen met de knoflook. Langzaam goudbruin laten worden en dan het vuur uitzetten.
Verse pasta heeft minder kooktijd nodig. Laat de pasta in ruim kokend water glijden. Als het water weer kookt trek je de pasta met twee vorken uit elkaar. Na een minuut of drie zet je het vuur uit en laat de pasta garen in de pan tot het beetgaar is.
Rasp Parmezaanse kaas, hak Peterselie fijn en maal de Peper.
Giet de pasta af en doe in een schaal. Giet er de olijfolie met knoflook overheen. Peper naar smaak. Flinke handvol peterselie en goed maar voorzichtig doorscheppen. Strooi er de gebruinde pijnboompitten overheen.
Aan tafel naar smaak nog extra olijfolie, peper en natuurlijk de Parmezaanse kaas toevoegen.
Καλή Όρεξη
Pasta Knoflook is een eigen recept voor een eenvoudige, gezonde en snelle maaltijd. Met als basis pasta, olijfolie en knoflook kun je er eindeloos mee variëren. Door als kaas Feta te gebruiken wordt het Grieks en geef je het gerecht weer een heel andere smaak. Nog niet genoeg calorieën? Roer er room of zure room door. Druppel er wat citroen over op je bord. Vervang de peper door chilivlokken. Ga los.
Weet dat de basis al simpel en lekker is. Soms is dat genoeg.
