
Fietspad
Beelddenkers op jonge leeftijd vatten veel dingen letterlijk op. Taal is al niet ons ding maar dan zijn er ook nog eens spreekwoorden en gezegdes. We gebruiken ze te pas en te onpas. De betekenis is bijna altijd figuurlijk. In Dan komt de Aap uit de mouw elke week de betekenis en oorsprong van een spreekwoord of gezegde.
‘Dat is het hele eiereneten.’
Als mijn beeld-denkende cliëntje in de allereerste sessie ontdekt dat hij goed is in het visueel opslaan en hoe ‘makkelijk’ het eigenlijk is als je jouw natuurlijke manier van leren ontdekt dan zeg ik inderdaad wel; “Kijk, dat is nou het hele eiereneten.”
Betekenis
Zo makkelijk is het dus. Dat is nu alles. Het is echt niet moeilijk. Zo zit het dus in elkaar.
Oor
sprong
Waarschijnlijk was de oorspronkelijke uitdrukking; ‘Dat is het eiereneten niet’. In de zin van; dat is de ware reden niet. Later is ‘niet’ verdwenen en de betekenis werd; ‘Dat is de hele kwestie, dat is de hoofdzaak’, dat is het hele verhaal. Men denkt dat de oorsprong ligt in de gewoonte om met Pasen zoveel mogelijk eieren te eten. Er werden vroeger zelfs wedstrijden in gehouden.